HAZ101MBACB0KR
Mfr.Part #
HAZ101MBACB0KR
Description
CAP CER 100PF 1KV RADIAL
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
HAZ
Lead/Base Style :
Straight
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Depth :
3mm
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
85°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
100pF
Lead Pitch :
7.5mm
Datasheets
HAZ101MBACB0KR
Vishay HAZ101MBACB0KR
HAZ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ101MBACB0KR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.276Dia 7.00mm.Temperatures greater than -40°C are needed for stable operation.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
HAZ101MBACB0KR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm