HAZ101MBACRBKR
Mfr.Part #
HAZ101MBACRBKR
Description
CAP CER 100PF 1KV RADIAL
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
85°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
600 µm
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Depth :
3mm
Lead Pitch :
7.5mm
K2000
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
HAZ101MBACRBKR
Vishay HAZ101MBACRBKR
HAZ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ101MBACRBKR Overview
Ceramic capacitor is 0.276Dia 7.00mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -40°C is necessary for stable operation.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.5mm.
HAZ101MBACRBKR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm