FCE17B25AD4D0
Mfr.Part #
FCE17B25AD4D0
Description
CONN DSUB ADAPTER DB25F DB25M
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Adapters
7 Weeks
Connector Type B :
D-Sub, Standard
Orientation :
Straight
Mount :
Panel
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Connector Type A :
D-Sub, Standard
UL Flammability Code :
94V-0
Shell Finish :
Tin
Gender Type A :
Male
Gender Type B :
FEMALE
Straight Connection :
Current Rating :
5A
Contact Finish :
Gold
Shell Material :
Steel
Number of ContactsSide 2 :
25
Contact Material :
Bronze
Convert To (Adapter End) :
D-Sub, 25 Pin Female
Convert From (Adapter End) :
D-Sub, 25 Pin Male
yes
Empty Shell :
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
25
Feature :
Filter
Capacitance :
50pF