F09A250V8A
Mfr.Part #
F09A250V8A
MILITARY MIL-F-15160/09
Stock
63
In Stock :
63
Physical Dimension :
10.54mm x 38.89mm
Rated Breaking Capacity :
100 A
Terminal Shape :
End Cap
Reach Compliance Code :
not_compliant
Circuit Protection Type :
FUSE, ELECTRICAL
Eaton Corporation
Body Length or Diameter :
10.54 mm
Rated Current :
8 A
Mounting Feature :
INLINE/HOLDER
Body Height :
38.89 mm
Rated Voltage(AC) :
250 V