ETPE330MAFB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETPE330MAFB
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Stock
25
In Stock :
25
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
B2
Series :
POSCAP™ TPE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2.5V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
3.5mm
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Feature :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
POLARIZED
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%