ETPE330MFB
Mfr.Part #
ETPE330MFB
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Manufacturer Size Code :
B2
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
330µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5V
Series :
POSCAP™ TPE
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm