DR73-680-R
Mfr.Part #
DR73-680-R
Description
FIXED IND 68UH 890MA 358MOHM SMD
Depth :
7.6mm
Resistance :
358mOhm
Shielded
Composition :
DC Resistance (DCR) :
358mOhm
Number of Pins :
2
Current :
1.7A
Published :
Size / Dimension :
0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Test Frequency :
100kHz
DC Current :
890mA
Inductance :
68μH
Length :
7.6mm
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
960mA
Weight :
907.18474mg
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
890mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
6mm
Height :
3.55mm
Height Seated (Max) :
0.140 3.55mm
Current Rating (Amps) :
890mA
RMS Current (Irms) :
890mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance Tolerance :
20%
Max DC Current :
890mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
DR73-680-R
Eaton-Electronics Division DR73-680-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD