DF71474BJ80FPV
Mfr.Part #
DF71474BJ80FPV
Package / Case
100-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100LFQFP
Oscillator Type :
Internal
Terminal Position :
QUAD
Core Size :
32-Bit
Packaging :
Tray
Radiation Hardening :
No
Supply Voltage :
3.3V
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SCI, SSU
Length :
14mm
Operating Supply Voltage :
5V
Memory Size :
256KB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V~5.5V
32
Number of Timers/Counters :
10
Series :
SuperH® SH7147
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Pins :
100
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER, RISC
Lead Free :
Lead Free
Data Bus Width :
32b
Pin Count :
100
Number of Terminations :
80
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Interface :
CAN, EBI/EMI, SCI
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
PWM Channels :
Frequency :
80MHz