DF71250AN50FAV
Mfr.Part #
DF71250AN50FAV
Package / Case
64-BQFP
Description
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64QFP
Microcontrollers
Packaging :
Tray
64
Core Processor :
SH-2
POR, PWM, WDT
Connectivity :
SCI
Program Memory Type :
Flash
Program Memory Size :
16KB 16K x 8
Package / Case :
64-BQFP
Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA
Data Converter :
A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V