DF71251AD50NPV
Mfr.Part #
DF71251AD50NPV
Package / Case
64-VFQFN
Description
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64VQFN
Flash
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Data Converter :
A/D 8x10b
Data Bus Width :
32b
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Number of I/O :
37
64
Base Part Number :
DF71251
Mounting Type :
Surface Mount
Watchdog Timer :
yes
RAM Size :
8K x 8
Package / Case :
64-VFQFN
Published :
Core Processor :
SH-2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Size :
32kB
Operating Supply Voltage :
5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Number of Timers/Counters :
8
Radiation Hardening :
No
Oscillator Type :
External
Frequency :
50MHz