DF70854AD80FPV
Mfr.Part #
DF70854AD80FPV
Package / Case
144-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144LFQFP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Memory Size :
256KB
Base Part Number :
DF70854
Density :
2 Mb
Data Converter :
A/D 8x10b
Packaging :
Tray
Frequency :
80MHz
Data Bus Width :
32b
Interface :
EBI/EMI, I2C, SCI, UART, USART
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA