DF70844AN80FPV
Mfr.Part #
DF70844AN80FPV
Package / Case
112-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112LQFP
Stock
55
In Stock :
55
Microcontrollers
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Packaging :
Tray
Core Size :
32-Bit
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA
Series :
SuperH® SH7080
Memory Size :
256KB
Frequency :
80MHz
Published :
2011
Number of Pins :
112
Interface :
EBI/EMI, I2C, SCI, USART
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
112-LQFP
RAM Size :
16K x 8
Number of I/O :
76
Lead Free :
Lead Free
Access Time :
80 μs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V