DBTC-13-5-75+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DBTC-13-5-75+
Manufacturer
Mini-Circuits
Description
RF DIR COUPLER 5MHZ-1.5GHZ 5SMD
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Directional Coupler
Input Power-Max (CW) :
30 dBm
Construction :
Module
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
VSWR-Max :
1.3
RF/Microwave Device Type :
DIRECTIONAL COUPLER
Operating Frequency-Min :
5 MHz
JESD-609 Code :
e0
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Frequency-Max :
1500 MHz
Characteristic Impedance :
75 Ω