C0810J5003AHF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0810J5003AHF
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 800MHZ-1GHZ 0805
Manufacturer :
Product Category :
RF Directional Coupler
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Xinger®
Number of Pins :
6
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Frequency :
800MHz~1GHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Return Loss :
31dB
Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Coupler Type :
Standard
Construction :
COMPONENT
Insertion Loss (dB) :
0.5 dB
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
4W