CW0016R200JE12HS
Mfr.Part #
CW0016R200JE12HS
Description
RES 6.2 OHM 5% AXIAL
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
6.2Ohms
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
350°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CW0016R200JE12HS
Vishay / Dale CW0016R200JE12HS
6.2Ohms, Wirewound,