CW0011R100JE12HS
Mfr.Part #
CW0011R100JE12HS
Description
RES 1.1 OHM 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
10.3124mm
Resistance :
1.1Ohms
Max Operating Temperature :
350°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
CW0011R100JE12HS
Vishay / Dale CW0011R100JE12HS
1.1Ohms, Wirewound,