CW001130R0JE12HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW001130R0JE12HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Bulk
Series :
CW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Max Operating Temperature :
350°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
130Ohms
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Datasheets
CW001130R0JE12HS
Vishay / Dale CW001130R0JE12HS
130Ohms, Wirewound,