CTCMC0905F-202Y
Mfr.Part #
CTCMC0905F-202Y
Description
2000UH SMD COMMON MOE CHOKE
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC :
Height (Max) :
0.209 (5.30mm)
Inductance @ Frequency :
2 mH @ 100 kHz
Size / Dimension :
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Current Rating (Max) :
600mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
420mOhm
Impedance @ Frequency :
3 kOhms @ 1 MHz
Voltage Rating - DC :
50V
Datasheets
CTCMC0905F-202Y
Central Technologies CTCMC0905F-202Y
CTCMC0905F-202Y datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD