CTCMC0905F-102Y
Mfr.Part #
CTCMC0905F-102Y
Description
1000UH SMD COMMON MOE CHOKE
Ratings :
Reach Compliance Code :
Compliant
Current Rating (Max) :
800mA
Features :
Inductance @ Frequency :
1 mH @ 100 kHz
Voltage Rating - AC :
Height (Max) :
0.209 (5.30mm)
ECCN Code :
EAR99
CTCMC0905F
HTS Code :
Approval Agency :
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Voltage Rating - DC :
50V
Size / Dimension :
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
310mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Impedance @ Frequency :
1.5 kOhms @ 1 MHz
Datasheets
CTCMC0905F-102Y
Central Technologies CTCMC0905F-102Y
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD