CTCMC0905F-100N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTCMC0905F-100N
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
10UH SMD COMMON MODE CHOKE
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Common Mode Chokes
Reach Compliance Code :
Compliant
Approval Agency :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
80mOhm
Product Status :
Active
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines :
2
Current Rating (Max) :
1.6A
Ratings :
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating - DC :
50V
Filter Type :
Height (Max) :
0.209" (5.30mm)
Impedance @ Frequency :
200 Ohms @ 20 MHz
Inductance @ Frequency :
10 μH @ 1 kHz
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Voltage Rating - AC :
Series :
CTCMC0905F
Datasheets
CTCMC0905F-100N
Central Technologies CTCMC0905F-100N
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD