CIM10N121NC
Mfr.Part #
CIM10N121NC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Current Rating :
400mA
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
CIM10
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
120Ohms @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
450mOhm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Current Rating (Max) :
400mA
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Published :
Datasheets
CIM10N121NC
Samsung Electro-Mechanics CIM10N121NC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN