CIM10J471NC
Mfr.Part #
CIM10J471NC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Max) :
300mA
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
470Ohms @ 100MHz
Series :
CIM10
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Depth :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
300mA
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
CIM10J471NC
Samsung Electro-Mechanics CIM10J471NC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN