CIM10J241NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIM10J241NC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package / Case :
Number of Lines :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) - Parallel :
300mOhm
Height :
939.8μm
Width :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Current Rating (Max) :
400mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CIM10J241NC
Samsung Electro-Mechanics CIM10J241NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN