CIM10J470NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIM10J470NC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Max) :
600mA
Current Rating :
600mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Length :
1.6002mm
Number of Lines :
1
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
939.8μm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
120mOhm
Depth :
800μm
Material :
Ferrite
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Width :
787.4μm
Datasheets
CIM10J470NC
Samsung Electro-Mechanics CIM10J470NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN