CFS1/2CT52R751J
Mfr.Part #
CFS1/2CT52R751J
Description
RES 750 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
750 Ohms
Size / Dimension :
0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Temperature Coefficient :
-450/ +350ppm/°C
Datasheets
CFS1/2CT52R751J
KOA Speer Electronics, Inc. CFS1/2CT52R751J
750 Ohms, 0.5W, 1/2W, Carbon Film,