CFR3WSJT-73-6K2
Mfr.Part #
CFR3WSJT-73-6K2
Description
RES 6.2K OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.2kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR3WSJT-73-6K2
YAGEO CFR3WSJT-73-6K2
6.2kOhm, 3W, Carbon Film,