CFR3WSJT-73-16K
Mfr.Part #
CFR3WSJT-73-16K
Description
RES 16K OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
16kOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR3WSJT-73-16K
YAGEO CFR3WSJT-73-16K
16kOhm, 3W, Carbon Film,