CFR-50JB-52160K
Mfr.Part #
CFR-50JB-52160K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 160K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CFR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
160kOhm
Datasheets
CFR-50JB-52160K
YAGEO CFR-50JB-52160K
160kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,