CFR-12GR-52-13K
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-13K
Description
RES 13K OHM 2% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
13kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
CFR-12GR-52-13K
YAGEO CFR-12GR-52-13K
13kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,