CFR-12GR-52-11K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-11K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11K OHM 2% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
CFR
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Number of Terminations :
2
Composition :
Carbon Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
11kOhm
Datasheets
CFR-12GR-52-11K
YAGEO CFR-12GR-52-11K
11kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,