CFR-50JB-52-4R3
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
4.3Ohm
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
CFR-50JB-52-4R3
YAGEO CFR-50JB-52-4R3
4.3Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,