CFR-50JB-52-4M7
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-4M7
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/2W AXIAL
ROHS3 Compliant
Construction :
Cylindrical
Published :
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
0.55 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Max Power Dissipation :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.7MOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-50JB-52-4M7
YAGEO CFR-50JB-52-4M7
FIXED RESISTOR, 4.7MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,