CFR-50JB-52-47R
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-47R
Description
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
47Ohm
Published :
Datasheets
CFR-50JB-52-47R
YAGEO CFR-50JB-52-47R
47Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,