CFR-50JB-52-33K
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-33K
Description
RES 33K OHM 5% 1/2W AXIAL
16 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Axial
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
33kOhm
Datasheets
CFR-50JB-52-33K
YAGEO CFR-50JB-52-33K
33kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,