CFR-50JB-52-200K
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-200K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 200K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Resistance :
200kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Published :
Series :
CFR
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-50JB-52-200K
YAGEO CFR-50JB-52-200K
200kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,