CFR-50JB-52-100K
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-100K
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 100K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Series :
CFR
Resistance :
100kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR-50JB-52-100K
YAGEO CFR-50JB-52-100K
100kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,