CFR-25JT-52-91R
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
91Ohm
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
0.55 mm