CFR-25JT-52-620K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-620K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 620K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Published :
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.55 mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
CFR
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Cylindrical
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
Ammo Pack
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
620kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Carbon Film
Datasheets
CFR-25JT-52-620K
YAGEO CFR-25JT-52-620K
FIXED RESISTOR, 620kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,