CFR-25JT-52-5K6
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
5.6kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.4mm
Tolerance :
±5%
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
CFR-25JT-52-5K6
YAGEO CFR-25JT-52-5K6
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,