CFR-25JT-52-4K3
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-4K3
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Not
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.3kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Carbon Film
Datasheets
CFR-25JT-52-4K3
YAGEO CFR-25JT-52-4K3
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,