CFR-25JT-52-3M3
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-3M3
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
3.3MOhm
HTS Code :
Diameter :
2.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tin
Datasheets
CFR-25JT-52-3M3
YAGEO CFR-25JT-52-3M3
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,