CFR-25JT-52-30R
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-30R
Description
RES 30 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Cylindrical
Military Standard :
Not
Carbon Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
No
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.55 mm
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
CFR
Datasheets
CFR-25JT-52-30R
YAGEO CFR-25JT-52-30R
FIXED RESISTOR, 30Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,