CFR-25JT-52-2M4
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-2M4
Description
RES 2.4M OHM 5% 1/4W AXIAL
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.4MOhm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
0.55 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W