CFR-25JT-52-18K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-18K
Description
RES 18K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Axial
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
2.4mm
Resistance :
18kOhm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
Ammo Pack
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CFR-25JT-52-18K
YAGEO CFR-25JT-52-18K
Through Hole FIXED RESISTOR, 18kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,