CFR-25JT-52-10M
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-10M
Description
RES 10M OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Cylindrical
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.4mm
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Axial
HTS Code :
Resistance :
10MOhm
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm