CFR-25JR-PN91K
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN91K
Description
RES 91K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
91kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
CFR-25JR-PN91K
YAGEO CFR-25JR-PN91K
91kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,