CFR-25JR-PN43K
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN43K
Description
RES 43K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
43kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-25JR-PN43K
YAGEO CFR-25JR-PN43K
43kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,