CFR-25JR-PN1K2
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN1K2
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
1.2kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-25JR-PN1K2
YAGEO CFR-25JR-PN1K2
1.2kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,