CFR-25JR-PN10K
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN10K
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
10kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JR-PN10K
YAGEO CFR-25JR-PN10K
10kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,