CFR-25JR-52-51R
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-51R
Description
RES 51 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
51Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CFR-25JR-52-51R
YAGEO CFR-25JR-52-51R
FIXED RESISTOR, 51Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,